Akademia Małych Smoków
Filia Ursus

Przedszkole niepubliczne oraz żłobek
ul. Bełzy 15,  Warszawa Ursus
tel. 667 77 88 90, e-mail: ursus@happycentre.pl

Dlaczego warto wybrać
Akademię Małych Smoków

Naszym podopiecznym zapewniamy nie tylko profesjonalną oraz troskliwą opiekę, ale i szereg zajęć dodatkowych. Dostępne są m.in. lekcje angielskiego i tańca, a także zajęcia plastyczne, rytmiczne oraz sportowe.

Dla nas uśmiech Państwa dziecka jest najważniejszy!

PRZEDSZKOLE

Przedszkole Niepubliczne Akademia Małych Smoków to miejsce, w którym każde dziecko ma możliwość indywidualnego i wszechstronnego rozwoju. Kameralne grupy dają dzieciom możliwość efektywnej edukacji oraz tak fundamentalne w tym okresie poczucie bezpieczeństwa.

W skład naszej kadry wchodzą osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, które dokładają wszelkich starań, aby stale poszerzać swoje kompetencje i doskonalić swoją wiedzę z zakresu rozwoju małego dziecka. To osoby pełne pasji, zaangażowania, które wkładają całe serce, aby Państwa dzieci czuły się w naszej placówce jak najlepiej.

48-72
Months Old
12
Class Size

Statut przedszkola

Prawa, obowiązki, cele, struktura i sposób działania naszej Placówki.
48-72
Months Old
12
Class Size

Plan dnia

Według zegarka - czas na zajęcia, spacery, zabawy, posiłki i odpoczynek.
48-72
Months Old
12
Class Size

Zajęcia

Sprawdź naszą ofertę zajęć dla dzieci przedszkolnych.
48-72
Months Old
12
Class Size

Wydarzenia

Sprawdź, co przygotowaliśmy dla dzieci w roku 2022/2023
24-48
Months Old
12
Class Size

Adaptacja

Adaptacja indywidualnie dopasowana do potrzeb każdego dziecka!
24-48
Months Old
12
Class Size

Dla Rodziców

Przydatne informacje: organizowane wydarzenia, dni wolne itp.
0-72
Months Old
18
Class Size

Galeria

Oto królestwo dzieci w Akademii Małych Smoków! Zapraszamy do naszej galerii.
0-72
Months Old
18
Class Size

Dni wolne

2022/2023 - sprawdź, kiedy wypadają dni wolne w naszym przedszkolu.

ŻŁOBEK

Statut Żłobka

Statut określa zasady funkcjonowania, cele i zadania placówki – Niepublicznego Żłobka Akademia Małych Smoków.

Celem Żłobka jest prowadzenie działalności opiekuńczo – wychowawczej z elementami edukacji dla dzieci od roku do lat 3. Żłobek pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą i dydaktyczną. Zapewnia dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych warunkach.

Wiosną 2013 roku w naszej placówce przy ul. Bełzy 15 w Ursusie otworzyliśmy  grupy żłobkowe  – Akademię  Małych Smoczków.

Co roku otwieramy 2 grupy roczniaków. W każdej grupie jest maks. 10 dzieci i 2 wychowawczynie zatrudnione na stałe do opieki. Nasza kadra posiada wieloletnie doświadczenie oraz przygotowanie do pracy z małymi dziećmi. Oferujemy przestronne sale z oddzielnymi sypialniami i łazienkami. Nabór do tej grupy prowadzimy od marca każdego roku do końca sierpnia (jest możliwość dopisania dziecka w ciągu roku  jeśli są wolne miejsca). Nowe grupy ruszają od września.

Przyjście dziecka do placówki poprzedza tydzień adaptacyjny, który jest bezpłatny (plan adaptacji znajduje się w oddzielnej zakładce).

W ciągu roku dzieci mają zajęcia z rytmiki (metoda Edwina E. Gordona), zajęcia gimnastyczne, plastyczne i umuzykalniające z wychowawcą. W tym czasie „żłobkowicze” uczą się samodzielnego jedzenia, wykonywania samemu wszystkich czynności higienicznych oraz uspołeczniania się.

Cały rok pomagamy dzieciom wkroczyć w świat przedszkolny. Dzieci uczestniczą w teatrzykach wystawianych na terenie przedszkola, w warsztatach z okazji Świąt Wielkanocnych, Bożego Narodzenia oraz Dnia Mamy i Taty. Nad naszymi maluchami czuwa również psycholog, który monitoruje rozwój psycho-ruchowy dzieci i pomaga im odnaleźć się w nowym środowisku.

Każdy dzień jest prowadzony według ścisłego harmonogramu, który dostosowujemy do wieku dziecka (plan dnia  jest dostępny w zakładce). Prowadzimy własną kuchnię, w której codziennie przygotowujemy świeże posiłki (6 posiłków dziennie), dostosowane do wieku dziecka. Posiłki są podawane w salach przez wychowawczynie. Możliwe jest zamówienie diet np. bezglutenowej lub bezmlecznej.

Maluchy mogą się bawić na placu zabaw, który znajduje się w naszym ogrodzie.

Żłobek jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 -18.00

W okresie wakacyjnym oraz w ferie zimowe żłobek jest  otwarty.

image4 (4)

Wiosną 2013 roku w naszej placówce przy ul. Bełzy 15 w Ursusie otworzyliśmy grupy żłobkowe – Akademię  Małych Smoczków.

Co roku otwieramy 2 grupy 2-latków (grupy adaptacyjne do przedszkola). W każdej grupie jest maks. 12 dzieci i 2 wychowawczynie zatrudnione na stałe do opieki. Nasza kadra posiada wieloletnie doświadczenie oraz przygotowanie do pracy z małymi dziećmi. Oferujemy przestronne sale z oddzielnymi sypialniami i łazienkami. Nabór do tej grupy prowadzimy od marca każdego roku do końca sierpnia (jest możliwość dopisania dziecka w ciągu roku jeśli są wolne miejsca). Nowe grupy ruszają od września.

Przyjście dziecka do placówki poprzedza tydzień adaptacyjny, który jest bezpłatny (plan adaptacji znajduje się w oddzielnej zakładce)

W ciągu roku w ramach czesnego dzieci mają zajęcia z rytmiki, gimnastyki, języka angielskiego (codziennie plus zajęcia z native speakerem), plastyki oraz zajęcia z psychologiem. Oferujemy również zajęcia dodatkowo płatne: taniec z elementami logorytmiki, zumbę, zajęcia z piłki oraz indywidualne zajęcia z logopedą (opis zajęć znajduje się w oddzielnej zakładce).

Zabawy z chustą animacyjną, budowle z klocków, prace plastyczne: malowanie kredkami i farbami, wyklejanki, lepienie z plasteliny i ciastoliny, czytanie książek, spacery do parku czy zabawy ruchowe to tylko niektóre zadania dnia codziennego w życiu naszego dwulatka.

Podczas porannej gimnastyki dzieci uczą się skoków, stania na jednej nodze, jak również skłonów w pozycji stojącej i siedzącej oraz innych ćwiczeń.

Wychowawcy prowadzą zajęcia muzyczne, które rozwijają u dzieci sprawność fizyczną, poszerzają zasób słownictwa, uczą zabawy w grupie. Dzieci śpiewają i tańczą układy i grają na instrumentach w takt muzyki.

Zajęcia przyrodnicze polegają na obserwacji przyrody w trakcie spacerów, podczas zmieniających się pór roku. Dzieci sieją roślinki, następnie przyglądają się ich wzrostowi.

Edukacja matematyczna, uwielbiana przez maluchów, polega na poznawaniu kształtów, ale i kolorów, wielkości czy liczb.

Zabawy i zajęcia edukacyjne służą rozwojowi małej i dużej motoryki, umiejętności społecznych i dobrego samopoczucia.

Cały rok pomagamy dzieciom wkroczyć w świat przedszkolny. Dzieci uczestniczą w teatrzykach wystawianych na terenie przedszkola, w warsztatach z okazji Świąt Wielkanocnych, Bożego Narodzenia oraz Dnia Mamy i Taty. Nad naszymi maluchami czuwa również psycholog, który monitoruje rozwój psycho-ruchowy dzieci i pomaga im odnaleźć się w nowym środowisku.

Każdy dzień jest prowadzony według ścisłego harmonogramu, który dostosowujemy do wieku dziecka (plan dnia  jest dostępny w zakładce). Prowadzimy własną kuchnię, w której codziennie przygotowujemy świeże posiłki, dostosowane do wieku dziecka. Posiłki są podawane w salach przez wychowawczynie. Możliwe jest zamówienie diet np. bezglutenowej lub bezmlecznej.

Maluchy mogą się bawić na placu zabaw, który znajduje się w naszym ogrodzie.

Żłobek jest czynny  od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 -18.00

W okresie wakacyjnym oraz w ferie zimowe żłobek jest  otwarty.

image2 (3)

Ramowy plan dnia

O której godzinie dzieci jedzą śniadanie? Kiedy odbywają się zajęcia dodatkowe lub spacer? A drzemka i kolejne posiłki? Szczegóły prezentujemy w poniższych plikach, podzielonych pod względem grup wiekowych naszych podopiecznych.

image2 (3)

Plan adaptacji – dzieci roczne

Dzień 1: Dziecko przychodzi po śniadaniu na godzinę 9.30 i wychodzi o 11.00 po zupie. Rodzic zostaje z dzieckiem cały czas.

Dzień 2: Dziecko przychodzi na śniadanie na godzinę 9:00 i wychodzi po zupie o 11.00. Rodzic zostaje 20/30 minut lub w razie potrzeby cały czas.

Więcej w załączonym dokumencie.

Plan adaptacji – dzieci dwuletnie

Dzień 1: Dziecko przychodzi po śniadaniu na godzinę 9.30 i wychodzi o 11.30 po zupie. Rodzic zostaje z dzieckiem cały czas.

Dzień 2: Dziecko przychodzi na śniadanie na godzinę  9:00 i wychodzi po zupie o 11.30. Rodzic zostaje maksymalnie 20 minut.

Więcej w załączonym dokumencie.

image4 (4)

Galeria

Przekonaj się na własne oczy, jak wyglądają atrakcje przygotowane dla dzieci uczęszczające do naszego żłobka i przedszkola!

image2

Nasze atrakcje

Bogata oferta zajęć, w których uczestniczą dzieci, wspiera ich wszechstronny rozwój.

W ciągu całego roku organizowane są różnego rodzaju wydarzenia m.in. teatrzyki, koncerty, pokazy i spotkania.

Organizujemy coroczne warsztaty wielkanocne, kiermasz bożonarodzeniowy oraz piknik rodzinny na zakończenie roku przedszkolnego.

AKADEMIA MAŁYCH SMOKÓW:

doświadczeni wychowawcy,

bogaty program edukacyjny,

dobrze wyposażone placówki.

To szczęśliwe dzieci i spokojni rodzice!

W trosce o naszych podopiecznych...

Zaczynając od grup żłobkowych dbamy o poczucie bezpieczeństwa dzieci, rozwój emocjonalny, uczymy rozumienia otaczającego świata. Rozwijamy ciekawość dzieci, uczymy koncentracji i pamięci. Dbamy o zdrowie, uczymy dobrych nawyków żywieniowych, rozwijamy sprawność fizyczną. W grupach przedszkolnych uczymy logicznego myślenia, rozwijamy umiejętności dzieci zarówno w sferze edukacyjnej jak i emocjonalnej. Odkrywamy ukryte talenty i rozwijamy zainteresowania dzieci.

  • Mamy własną kuchnię oraz obszerny plac zabaw!
  • Sprawna komunikacja to klucz do sukcesu!
  • Oferujemy ZNIŻKI dla rodzeństw!

Posiłki przygotowywane są codziennie w naszej własnej kuchni. Panie kucharki dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymagającym podniebieniom naszych małych Smoków. Możliwe jest również dostosowanie diety do indywidualnych potrzeb dziecka, po wcześniejszym uzgodnieniu szczegółów z dyrekcją przedszkola.

W naszej placówce bardzo ważna dla nas jest również współpraca z rodzicami dlatego organizujemy cykliczne spotkania i uroczystości podczas których mamy możliwość spędzenia czasu we wspólnym gronie.

W Akademii Małych Smoków o rozwój, zdrowie i bezpieczeństwo Państwa dzieci dba wykwalifikowana kadra pedagogiczna ze wsparciem psychologa i logopedy.

Uśmiech na twarzy dziecka to najlepsza nagroda za nasze zaangażowanie!

Galeria