szkoła info

WYDARZENIA

16 CZERWCA 2018 roku ZAPRASZAMY NA coroczny PIKNIK RODZINNY oraz uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.             Zaczynamy o godz. 10.00 i będziemy się bawić do 14.00 - w naszej filii na Bielanach przy ul Conrada 7. Zapraszamy wszystkich naszych Przedszkolaków, Rodziców, Babcie i Dziadków, Ciocie i Wujków, naszych Absolwentów i ich Rodziców, wszystkich naszych Przyjaciół, Sympatyków, wszystkich którzy nas lubią i tych co nas jeszcze nie znają... :) W programie: występy naszych Przedszkolaków, konkurencje sportowe, plener malarski, warsztaty plastyczne i balonowe, konkursy dla dzieci i rodziców, loteria fantowa, malowanie buziek, pokaz baniek mydlanych, popcorn, kiełbaski i kaszanki z grilla, przekąski i dania na gorąco oraz konkurs wypieków.

A co mamy już sa sobą:

Październik 2017 - wycieczka autokarowa na farmę dyni, Czerwiec 2015, 2016, 2017 - wycieczki autokarowe do gospodarstwa agroturystycznego, Maj 2017 - Uroczystości z okazji Dnia MAMY i TATA, Kwiecień 2017 - Warsztaty Wielkanocne z udziałem Rocziców, Luty 2017 - BAL PRZEBIERAŃCÓW, Styczeń 2017 Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Grudzień 2016 - Jasełka i Kiermasz Świąteczny.

W poprzednich latach braliśmy udział w Bielańskiej Olimpiadzie Przedszkolaków, w której wzięły udział nasi zerówkowicze i pięciolatki. Zdobyliśmy wspaniały puchar, a nasze Panie Wychowawczynie i Pan Maciek, który prowadzi z nami zajęcia sportowe byli z nas bardzo dumni.

Odwiedzaliśmy Aeroklub Warszawski. Zwiedzaliśmy lotnisko, hangary, oglądaliśmy samoloty. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Dla trzylatków była to pierwsza poważna wycieczka.

Wybraliśmy się do Muzeum Kolejnictwa. Przedszkolaki zwiedzały pociągi stare i nowe, słuchały ciekawych opowiadań p. przewodnicznki i oglądały ciekawe eksponaty. Wszyscy bardzo miło spędzili czas.

Co jeszcze interesującego wydarzyło się w ostatnich latach:

18.12.2013 – w tym roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia zaprosiliśmy wszystkich na Koncert Kolęd. Wszystkie grupy dośpiewały kolędy i pastorałki, wszyscy byli pięknie przebrani a na koniec zaporosili do kolędowania Rodziców i wszystkich Gości.

Po Koncercie Kolęd odbył się w Przedszkolu Kiermasz Świąteczny na który zaprosiliśmy, Rodziców, Dziadków, Ciocie i Wujków naszych przedszkolaków. W grudniu dzieci wspólnie z rodzicami robiły ozdoby świąteczne, bombki, stroiki, niektóre mamy przygotowały różne pierniczki, babeczki i inne wypieki świąteczne, które zostały wystawione na naszym Kiermaszu. Wiele ozdób zrobili też nasi nauczyciele i wychowawcy.

Na Kiermasz przyszło też wielu naszych absolwentów oraz sympatyków naszego przedszkola. Ze sprzedaży ozdób choinkowych zebraliśmy 1250 złotych i 50 groszy. Na posiedzeniu Rady Pedagogicznej na początku lutego 2014 r. wspólnie z wychowawczyniami zdecydowałyśmy że zebraną kwotę podzielimy na dwie części - za pierwszą część - podobnie jak w zeszłym roku - zakupimy rzeczy potrzebne do Domu Samotnej Matki i Dziecka „NAZARET”, który mieści się w Warszawie przy ul. Szymanowskiego 4a, a pozostałą kwotę przeznaczymy na zorganizowanie Dnia Dziecka dla naszych przedszkoaków.

15.11.2013 – odbył się Koncert z okazji Święta Niepodległości

Koncert rozpoczął się od uroczystego zaśpiewania przez dzieci Hymnu Narodowego. Dzieci były bardzo przejęte. Następnie  Pani Dorotka pokazała dzieciom jak wygląda godło Polskie  i przedstawiła Pana grającego na trąbce. Pan zaprezentował sygnały „ baczność”, „spocznij” i „pobudka”. Całe przedstawienie przepełnione było muzyką. Słuchaliśmy pieśni pt ”Zielony mosteczek”, „ Przybyli Ułani pod okienko” oraz „Płatki białych róż”. Dzieci świetnie się bawiły i chętnie uczestniczyły w przedstawieniu.

 28.10.2013 - starsze grupy pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa agroturystycznego Na KOŃcu Wsi, które mieści się niedaleko Mińska Mazowieckiego. W tym roku oprócz pieczenia kiełbasek i malowania dyń, dzieci a także nauczyciele jeździli konno, zwiadzali całą farmę, zagrody ze zwierzakami i słuchały ciekawych opowieści właścicielki Gospodarstwa Pani Eli .

20.06,2013 - Przedstawienie "KOT W BUTACH" wystawione przez rodziców dla naszych dzieci

04.04.2013 - o godz. 9.30 odwiedził nas Pan Policjant, który opowiedział o różnych rzeczach, m.in. związanych z ruchem drogowym, bezpieczeństem na drodze i nie tylko.

14.03.2013 - o godz. 16.30 odbędą się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci z grupy sześciolatków. Zajęcia będą prowadzone Matodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
 
18.02.2013 - dzieci z grupy sześcio i pięciolatków zostały zaproszone na przedsztawienie do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej.
Po przedstawieniu dzieci zwiedziły szkołę zobaczyły jak wyglądają sale lekcyjne, świetlica i zajęcia w szkole.

 

Przed Świętami Bożego Narodzenia – jak co roku zostały wystawione Jasełka 
Przez cały grudzień dzieci wspólnie z rodzicami robiły ozdoby świąteczne, bombki, stroiki, niektóre mamy przygotowały różne pierniczki, babeczki i inne wypieki świąteczne. Wiele ozdób zrobili też nasi nauczyciele i wychowawcy. Wszystkie wykonane przez nasz rzeczy zostają przeznaczone na Kiermasz Świąteczny.