szkoła info

WYDARZENIA

7 CZERWCA ZAPRASZAMY NA PIKNIK, KTÓRY ORGANIZUJEMY PRZY WSPÓŁPRACY Z PARAFIĄ I ZAPRZYJAŹNIONYMI Z NAMI FIRMAMI. Zaczynamy o godz. 10.00 i będziemy się bawić do 14.00 - w naszej filii na Bielanach przy ul Conrada 7. Zapraszamy wszystkich naszych Przedszkolaków, Rodziców, Babcie i Dziadków, Ciocie i Wujków, naszych Absolwentów i ich Rodziców, wszystkich naszych Przyjaciół, Sympatyków, wszystkich którzy nas lubią i tych co nas jeszcze nie lubią..... na nasz PIKNIK z okazji Dnia Dziecka i zakończenia roku przedszkolnego 2013/2014.

Z okazji Dnia Dziecka starsze grupy poszły na wucieczkę do kina, a czterolatki wybrały się do lasu, na wspaniałą zabawę i kiełbaski z grila. Najmłodsze przedszkolaki dostały po pięknym lizaku.

17 maja odbyła się Bielańska Olimpiada Przedszkolaków, w której wzięły udział nasi zerówkowicze i pięciolatki. Zdobyliśmy wspaniały puchar, a nasze Panie Wychowawczynie i Pan Maciek, który prowadzi z nami zajęcia sportowe byli z nas bardzo dumni.

W maju wszystkie grupy (oprócz dwulatków) odwiedziły Aeroklub Warszawski. Zwiedzaliśmy lotnisko, hangary, oglądaliśmy samoloty. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Dla trzylatków była to pierwsza poważna wycieczka.

W maju zaprosiliśmy rodziców na Uroczystości z okazji DNIA MAMY I TATY. Każda grupa zorganizowała występ dla Rodziców i przygotowała dla nich prezenty. Później zaprosilismy wszystkich gości na poczęstunek

W kwietniu przed Świętami Wielkanocnymi odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem Rodziców. Wszyscy robili ozdoby wielkanocne, przygotowywaliśmy piękne koszyczki, malowaliśmy pisanki.

W marcu grupy sześciolatków i pięciolatków odwiedziła Muzeum Kolejnictwa. Przedszkolaki zwidzali pociągi stare i nowe, słuchały ciekawych opowiadań p. przewdnicznki i oglądali ciekawe eksponaty. Wszyscy bardzo miło spędzili czas.

Na przełomie stycznia i lutego każda grupa zaprosiła Babcie i Dziadków naszych przedszkolaków na występy za okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały wspaniałe występy i programy artystyczne, później nasi goście dostali pamiątkowe prezenty od wnuków, a na koniec zostali zaproszeni na poczęstunek.

3.02.2014 - wszystkie przedszkolaki bawiły się na Balu Przebierańców. Wszyscy mieli wspaniałe strone - nasze Panie Wychowawczynie też były przebrane za bardzo ciekawe postacie!! Wspaniale się bawiliśmy.

18.12.2013 – w tym roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia zaprosiliśmy wszystkich na Koncert Kolęd. Wszystkie grupy dośpiewały kolędy i pastorałki, wszyscy byli pięknie przebrani a na koniec zaporosili do kolędowania Rodziców i wszystkich Gości.

Po Koncercie Kolęd odbył się w Przedszkolu Kiermasz Świąteczny na który zaprosiliśmy, Rodziców, Dziadków, Ciocie i Wujków naszych przedszkolaków. W grudniu dzieci wspólnie z rodzicami robiły ozdoby świąteczne, bombki, stroiki, niektóre mamy przygotowały różne pierniczki, babeczki i inne wypieki świąteczne, które zostały wystawione na naszym Kiermaszu. Wiele ozdób zrobili też nasi nauczyciele i wychowawcy.

Na Kiermasz przyszło też wielu naszych absolwentów oraz sympatyków naszego przedszkola. Ze sprzedaży ozdób choinkowych zebraliśmy 1250 złotych i 50 groszy. Na posiedzeniu Rady Pedagogicznej na początku lutego 2014 r. wspólnie z wychowawczyniami zdecydowałyśmy że zebraną kwotę podzielimy na dwie części - za pierwszą część - podobnie jak w zeszłym roku - zakupimy rzeczy potrzebne do Domu Samotnej Matki i Dziecka „NAZARET”, który mieści się w Warszawie przy ul. Szymanowskiego 4a, a pozostałą kwotę przeznaczymy na zorganizowanie Dnia Dziecka dla naszych przedszkoaków.

16.12.2013 - odwiedził nas Mikołaj z Mikołajką. Wspólnie z nimi bawiliśmy się, tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki. A na koniec zabawy wszystkie dzieci dostały prezenty i nie tylko dzieci. Prezenty dostały też panie wychowawczynie i wszyscy nauczyciele, którzy prowadzą w naszym Przedszkolu zajęcia.

15.11.2013 – odbył się Koncert z okazji Święta Niepodległości

Koncert rozpoczął się od uroczystego zaśpiewania przez dzieci Hymnu Narodowego. Dzieci były bardzo przejęte. Następnie  Pani Dorotka pokazała dzieciom jak wygląda godło Polskie  i przedstawiła Pana grającego na trąbce. Pan zaprezentował sygnały „ baczność”, „spocznij” i „pobudka”. Całe przedstawienie przepełnione było muzyką. Słuchaliśmy pieśni pt ”Zielony mosteczek”, „ Przybyli Ułani pod okienko” oraz „Płatki białych róż”. Dzieci świetnie się bawiły i chętnie uczestniczyły w przedstawieniu.

 

28.10.2013 - starsze grupy pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa agroturystycznego Na KOŃcu Wsi, które mieści się niedaleko Mińska Mazowieckiego. W tym roku oprócz pieczenia kiełbasek i malowania dyń, dzieci a także nauczyciele jeździli konno, zwiadzali całą farmę, zagrody ze zwierzakami i słuchały ciekawych opowieści właścicielki Gospodarstwa Pani Eli .

2.09.2013 - rozpoczęliśmy rok szkolny 2013/2014

 

20.06,2013 - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2012/2013

godziny zakończenia roku zostaną podane przez wychowawców w każdej grupie indywidualnie

Przedstawienie "KOT W BUTACH" wystawione przez rodziców dla naszych dzieci - godz. 10.15 oraz 11.15 -zapraszymy wszystkich do obejrzenia przedstawienia.

PIKNIK na placu zabaw zaczynamy ok. 16.15

07.06.2013 - starsze grupy z okazji Dnia Dziecka poszły na wycieczkę do kina.

W maju zaprosiliśmy rodziców na Uroczystości z okazji DNIA MAMY I TATY. Każda grupa zorganizowała występ dla Rodziców i przygotowała dla nich prezenty. Póżniej zaprosilismy wszystkich gości na poczęstunek

04.04.2013 - o godz. 9.30 odwiedził nas Pan Policjant, który opowiedział o różnych rzeczach, m.in. związanych z ruchem drogowym, bezpieczeństem na drodze i nie tylko.

25.03.2013 - w godz. 16.00 - 18.00 zapraszamy dzieci i rodziców na Warsztaty Plastyczne - "Robimy Ozdoby Wielkanocne"

20.03.2013 - w ramach rewizyty zprosiliśmy klasę I B ze Szkoły Podstwawowej nr 352 na wspólne zajęcia do naszego przedszkola.
 
14.03.2013 - o godz. 16.30 odbędą się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci z grupy sześciolatków. Zajęcia będą prowadzone Matodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
 
13.03.2013 - o godz. 14.30 -  grupa 5-latków zaprasza Mamy, Babcie, Ciocie dzieci z tej grupy na występ z okazji Dnia Kobiet.
 
18.02.2013 - dzieci z grupy sześcio i pięciolatków zostały zaproszone na przedsztawienie do Szkoły Podstawowej nr 352. Po przedstawieniu dzieci zwiedziły szkołę zobaczyły jak wyglądają sale lekcyjne, świetlica i zajęcia w szkole.
Na przełomie stycznia i lutego każda grupa zaprosiła Babcie i Dziadków naszych przedszkolaków na występy za okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały wspaniałe występy i programy artystyczne, później nasi goście dostali pamiątkowe prezenty od wnuków, a na koniec zostali zaproszeni na poczęstunek. 
18.01.2013 - bawiliśmy się na Balu Przebierańców razem z Bałwankami, które tego dnia nas odwiedziły.
 
Przed Świętami Bożego Narodzenia – jak co roku zostały wystawione Jasełka 
Przez cały grudzień dzieci wspólnie z rodzicami robiły ozdoby świąteczne, bombki, stroiki, niektóre mamy przygotowały różne pierniczki, babeczki i inne wypieki świąteczne. Wiele ozdób zrobili też nasi nauczyciele i wychowawcy. Wszystkie wykonane przez nasz rzeczy zostały przeznaczone na Kiermasz Świąteczny, który odbył się 19-go grudnia 2012 r.
Na Kiermasz Świąteczny zaprosiliśmy, Rodziców, Dziadków, Ciocie i Wujków naszych przedszkolaków. Przyszło też wielu naszych absolwentów oraz sympatyków naszego przedszkola. Ze sprzedaży ozdób choinkowych na naszym Kiermaszu Świątecznym zebraliśmy 1763 złote i 15 groszy. Na posiedzeniu Rady Pedagogicznej na początku stycznia 2013 r. wspólnie z wychowawczyniami zdecydowałyśmy że za zebraną kwotę zakupimy rzeczy potrzebne do Domu Samotnej Matki i Dziecka „NAZARET” , który mieści się w Warszawie przy ul. Szymanowskiego 4a. Pani Dyrektor Domu „NAZARET” poprosiła nas o zakup: pościeli, prześcieradeł, dużej ilości proszku do prania oraz żywności o długim terminie ważności. Do końca stycznia wszystkie zakupy zostały skompletowane. 1 lutego 2013 r. wszystkie rzeczy zostały zawiezione do Domu „NAZARET”.